Hakkımızda

ElektrikVadisi.Net 23 Ağustos 2018 tarihinde elektrik mühendisliği disiplini çatısındaki tüm konularla ilgili Türkçe ve yeterli donanımı sağlayacak içerik sağlayabilmek için kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana sürekli tasarım ve altyapısını dönemin ihtiyaçlarına yönelik güncelleyerek her zaman ziyaretçilerine en iyi hizmet kalitesini sunmaya devam etmektedir.

ElektrikVadisi.Net altında elektrik mühendisliği gibi temel bir mühendisliğin farklı kollardaki disiplinlerini temsil etmek amacıyla 3 ana disiplin kolumuz vardır. Bu kollar websitemizin en üst kısmı header alanında da mevcuttur: Elektrik, Elektronik, Yazılım.

Kurucumuz Hamit Can Dinç’ in de dediği gibi iyi bir elektrik mühendisi hem güç sistemleri ve temel elektrik tesisatını iyi bilmeli hem elektronik donanım bilgisine hakim olmalı hem de tasarladığı donanımı hayata geçirecek yazılım bilgisi kendisinde bulunmalıdır. Bu kapsamda bizlerde bu 3 ana koldan yazılarımızı siz değerli ziyaretçilerimizle geniş içerik yelpazemizin el verdiği kadar paylaşmaya devam ediyoruz.

Bu kapsamda iç tesisat, ölçme gibi elektrik kategorilerini websitemize eklerken aynı zamanda Arduino, Pic, Arm gibi mikrodenetleyici ve mikroişlemci kategorilerini websitemize eklemeye devam ediyoruz. Aynı zamanda yazılım kategorimizde mühendisler için önemli olan ve elektrik mühendisleri tarafından da kullanılan programlama dilleri hakkında temel ve ileri düzey bilgilere ulaşabilirsiniz.

MATLAB, Python, Arduino ve PIC Programlama kategorilerimizin kapak fotoğraflarını tasarlayan yazilimvadisi.net sahibi ve adminine teşekkür ederiz.

Bizimle iletişime geçmek istediğiniz durumlarda buraya tıklayarak iletişim sayfamızdaki formu doldurarak bizimle rahatlıkla iletişime geçebilirsiniz.